strona główna  ›  AKTUALNOŚCI  ›  WIADOMOŚCI  ›  Piknik z okazji dnia...

Piknik z okazji dnia bioróżnorodności

data dodania : 24 Maj. 2010 / wizyt : 3517W ostatnią sobotę - 22 maja 2010 r., w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „RAWAR” w Jagniątkowie odbył się Piknik ekologiczny z okazji Dnia Bioróżnorodności. Organizatorami imprezy, oprócz Karkonoskiego Parku Narodowego były: Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze i Klub Osiedlowy WATRA Jagniątkowska. Po uroczystym rozpoczęciu pikniku, na szlaki wyruszyły grupy uczestników przyrodniczych wycieczek tematycznych. Do wyboru były „wyprawy”: ornitologiczna („Co fruwa i lata po karkonoskich lasach”), botaniczno-leśna („Zielono mi”) i faunistyczna („Co w trawie piszczy”). Najmłodsi miłośnicy przyrody wzięli udział w zabawie pt.: „Przyrodnicze podchody czyli jak złapać żabę i sprawdzić czy to księżniczka”. Po powrocie z wycieczek najaktywniejsi ich uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkami ufundowanymi przez organizatorów.
W drugiej części pikniku dzieci, młodzież i dorośli mieli do wyboru liczne atrakcje, przygotowane w formie zabaw i konkursów. Dużą popularnością cieszyła się wystawa eksponatów przyrodniczych oraz plener malarski. Przedstawione także zostały dwie prezentacje multimedialne: „Sóweczka” i „Grzyby naszej okolicy”.
Dla uczestników pikniku zostały również przygotowane specjały kulinarne, serwowane przez sympatyczną obsługę kuchni polowej i Kawiarenki pod Orzechem. Miłośnicy pieczonych kiełbasek mieli możliwość samodzielnego przygotowania posiłku przy ognisku.

 

galeria

Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010 Piknik z okazji dnia bioróżnorodności 2010

załączone pliki